Dekorasyon Sitesi
Avaza Kongre Merkezi Orta Asya'nın en büyüğü olacak
17 Ekim 2012  - Haber: Yapı Haberleri
Avaza Kongre Merkezi Orta Asya'nın en büyüğü olacak
Türkmenistan'a Orta Asya'nın en büyük kongre merkezi inşa edilecek. İnşaatını Türk firması Polimeks'in üstlendiği Avaza Kongre Merkezi'nin yaklaşık 36 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Polimeks, Orta Asya'nın en büyük kongre merkezinin inşaatına başlıyor.

Türkmenistan'ın Avaza bölgesinde Kasım 2012 tarihinde inşaatına başlanacak Avaza Kongre Merkezi’nin yaklaşık 36 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Toplam 130 bin metrekare alanda 37 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olacak Avaza Kongre Merkezi için yaklaşık 197 milyon 500 bin dolar yatırım yapılacak.

Bodrum + 9 kat olarak inşa edilecek Avaza Kongre Merkezi’nde, her türlü toplantı ve etkinliğe hizmet verebilecek birbirinden farklı büyüklükte toplantı salonları olacak.

2 bin kişilik toplantı salonu
Binanın içinde 2 bin kişilik konferans salonu, 1 adet 500 kişilik ve 1 adet 300 kişilik banket salonları ile 300 kişilik medya toplantı salonu yer alacak.

Merkezde, devlet başkanları için 200 kişilik çok fonksiyonlu görüşme salonu, iki taraflı protokolleri imzalama salonu, hükümet heyetlerinin iki taraflı buluşmaları için salon da bulunacak.

100 kişilik etkinlik yapılabilecek 6 adet küçük toplantı salonlarının bulunacağı Avaza Kongre Merkezi’nde resepsiyon salonu ve ülkelerin devlet başkanları için 4 adet çalışma odası yer alacak.

Kongre merkezinde Türkmenistan Cumhurbaşkanı için de özel çalışma odaları ve ofisler yapılacak.


Okuyucu Yorumları
Bu haberi paylaşın
Haber Etiketleri
Ev Dekorasyonu Alışveriş
En çok okunan yapı haberleri En çok okunan yapı haberleri
Son bir hafta içinde en çok okunan yapı haberleri
Yapı Haberleri Facebook Yapı Haberleri Twitter Yapı Haberleri Google Plus Yapı Haberleri Tumblr Yapı Haberleri Youtube Yapı Haberleri Blogger Yapı Haberleri RSS
Yapı Haberleri - Yapı sektörü, inşaat sektörü, emlak, konut, gayrimenkul projeleri ve mimarlık haberleri © 2010 - 2016